Spoznaj partiu

Povolanie sa dá zdieľať.

Nie virtuálne, ale s konkrétnou partiou chalanov

z rôznych kútov Slovenska, ktorí hľadajú rovnako ako ty.

To, čo robí každý ročník Cesty rozlišovania povolania jedinečným, je partia, ktorá sa tam vytvorí. Už samotné cestovanie na stretnutie dáva príležitosť ísť spolu jedným autom alebo nastúpiť na ten istý vlak. Keď sa nakoniec všetci stretnú, hlavný bod piatkového večerného programu je vzájomné podelenie. Počúvať príbeh povolania niekoho druhého a odovzdať svoju vlastnú skúsenosť z hľadania je často najsilnejším momentom celého víkendu.

Každá skupina má svoju vlastnú dynamiku, ktorú cítiť ako pri modlitbe tak aj pri umývaní riadu, práci, športe, či pri dlhých rozhovoroch. Vznikajú tu hlboké priateľstvá medzi mladými, ktorí študujú na úplne odlišných fakultách a pochádzajú z odlišných miest a rodín, pretože ich všetkých spája najhlbšia túžba objavenia a naplnenia svojho životného povolania.

Veľkou pomocou v čase rozlišovania je práve spätná väzba, ktorú cez partiu účastníci dostávajú. Taktiež je už dlhoročnou tradíciou, že členovia skupiny sa počas celého roka za seba navzájom v určitú hodinu dňa modlia.